Samsung Galaxy Note 9 siz alkollüyken Uber ’i arayabilir


 

Samsung Galaxy Note 8 ’in duyurulmasına sayılı günler kala artık yavaş yavaş Note 9 ’a dair bilgiler gelmeye başladı. Firmanın yaptığı bir patent başvurusunda ortaya çıkan yeni özellik oldukça kullanışlı olabilir.Ayrıca özellik aslında teknolojik olarak çok büyük bir yenilik olmasa da faydalı bir özellik olarak telefonun üzerine dikkatleri çekmeyi başarabilir.

Alkollüyken trafiğe çıkmanızı engelleyebilir

 
Görsellerden anlaşıldığı üzere S-pen stylus kalemi üzerine yerleştirilen bir alkolmetre vasıtasıyla aldığınız alkol miktarını ölçebiliyorsunuz. Ayrıca normalde de eğer alkollüyseniz cihaz patronunuzu aramanızı engelleyebiliyor. Bununla birlikte otomatik olarak Uber veya Lyft gibi hizmetleri arayarak sizin alkollüyken araç sürmenizi engelleyecek.
 
Ayrıca Bkz.Nokia 9 için ilk işaret geldi
 

 
Bu açıdan gerek iş hayatınızı gerekse de hayatınızı kurtarabilecek potansiyele sahip olan patentin Note 9 modelinde kullanılıp kullanılmayacağı ise henüz net değil, hatta bir patent olarak kalıp hiç bir cihazda yer almayabilir de. Yine de böylesi bir özelliğin çoğu kullanıcının ilgisini çekeceği aşikar.

Yazar: