Microsoft, patent üzerinden çift ekranlı cihazlara neden ihtiyaç duyulduğunu açıklıyor

Yazılım devi Microsoft, uzun süredir Andromeda isimli bir tablet modeliyle gündeme geliyor. Ortaya çıkan yeni patent çizimleri hem bu cihazın yenilikçi menteşesini hem de merak edilen bir soruyu cevaplıyor.

Katlanabilir ekranlı bir tablet olarak geçen Microsoft Andromeda, henüz fiziksel bir sızıntıyla karşımıza çıkmış değil. Resmi ismi de tam olarak bilinmeyen gizemli tablet, yeni patent çizimlerine baktığımız zaman oldukça ilginç bir menteşe kullanacak gibi duruyor. Daha önce gördüklerimizden oldukça farklı olan menteşe, iki ekranı özel teller kullanarak bir arada tutma üzerine dayanıyor. Yapısı gereği 360 derece harekete izin veren bu kurulum, gerilmiş teller nedeniyle herhangi bir kilit kullanmıyor. Bu sayede kağıt üzerinde oldukça ince bir yapı kurmayı başaran şirket, ek olarak çift ekranlı cihazlara neden ihtiyaç duyulduğunu da açıklıyor. Yazılım devine göre insanlar sürekli olarak mobil cihazlarında daha büyük ekranlar istiyor. Ancak bununla beraber özellikle telefonların tek elde rahatlıkla kullanılabiliyor olması bekleniyor. İşte çift ekranlı tablet / telefon yapısı burada devreye giriyor. Şirket bu yüzden bu ekranların popüler olmaya başladığını belirtiyor.

Microsoft

Microsoft ’un gizemli tableti satışa çıkar mı?

Daha öne duyduğumuz kadarıyla Andromeda üzerinde Alex Kipman da çalışıyor. Kinect ve HoloLens ’in arkasındaki adam olan Kipman, söylendiği kadarıyla “holografik” ekran teknolojisi için bu projede yer alıyor. Tabletine holografik bir ekran koymak isteyen yazılım devi, ilginç hazırlıklar içerisinde bulunuyor.

Yazar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir