Android uygulamalar nasıl hazırlanır?

Android uygulamalar nasıl hazırlanır?

 

Android uygulamalar, android tabanlı cep telefonlarına ve tablet bilgisayarlara uygun olarak oluşturulan yazılımlarla yapılırlar. android uygulamalar öncelikle insanların istekleri ve talepleri doğrultusunda belirli bir amaç için yapılırlar. Bu amaçlar oyun, hizmet, eğitim, sağlık, bilgi edinme gibi çok çeşitli amaçlar olabilmektedir. Android uygulamaların yapılması için profesyonel bir çalışma ve program bilgisi gerekmektedir. Ayrıca yapılan uygulamanın insanların istek ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte olması da gerekir. Bunların yanında, yapılmış olan uygulama öncelikle çalışma bakımından kontrol edilmeli ve android satıcıları tarafından da program indirilip kurulabilir ve çalıştırılabilir duruma getirilmelidir.

 

Android uygulamaların indirilmesi ve çalıştırılması

 

Android yazılımlarla uygun olarak hazırlanan android uygulamalar, öncelikle telefon veya tablet bilgisayarlardaki uygulama marketlerinden arama yapılarak bulunmalıdır. İstenilen uygulamalar bulunduktan sonra ise ücret karşılığı veya ücretsiz olarak indirme seçenekleri ile sunulan uygulama indirme butonları sayesinde indirilmeli ve kurulmalıdır. İndirmiş olduğumuz Android uygulamayı cihazımız otomatik olarak yüklemektedir. Bu yüklemelerden sonra uygulamayı açarak çalıştırmaya başlayabiliriz. Bu uygulamaların çalışmasında herhangi bir aksaklık veya herhangi bir sıkıntı yaşanacak olursa uygulama kurucusu ile görüşme yaparak düzeltilmesini de sağlayabilmekteyiz.

 

Android uygulamaların yazımı ve kullanımı oldukça basit olduğu bilinmektedir. Android uygulamalar, kişilerin hayatlarını kolaylaştıracak ve düzenleyecek yenilikler de sunmaktadır. Bir uygulamanın bir amaç için indirilip kullanılması halinde insanlar bu uygulamadan faydalanabileceklerdir. İnsanların hedeflerine uygun android uygulamaların yapılması insanların android uygulamaları etkin biçimde kullanmasını sağlamak için oldukça önemlidir.

 

Yazar: Nurcan

www.bizimtek.com www.teknotimi.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir